Basın Odası / Pruva 34: Güç ve Prestij İstanbul’da

Pruva 34: Güç ve Prestij İstanbul’da

Yaklaşık 15 Milyonluk nüfusuyla Avrupa’nın en büyük şehri olan İstanbul, hızla büyümeye devam ediyor.  Bu doğrultuda kaliteli konut talebi de gittikçe artıyor.  İstanbul’un kalbinde yer alan ve en rağbet edilen semtlerden biri olan Bakırköy’de  Marmara Denizi’ne karşı harika manzarasıyla Pruva 34, en çok talep gören projelerden biri olarak öne çıkıyor. İnşaat sektöründe önemli bir yeri olan bu prestijli konut projesi Pruva 34, yüksek kalitede modern ve işlevsel daireler sunuyor.

Pruva 34, son teknoloji ürünlerle çağdaş mimariyi güvenli, yüksek kaliteli ve dayanıklı binalarda bir araya getiren Doğa Grubu’na bağlı Doğa Madencilik tarafından geliştirildi.

Pruva 34 - FG Wilson Jeneratör

2005 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren FG Wilson Türkiye, Pruva 34 benzeri birçok büyük projeye imza attı. Doğa Madencilik, FG Wilson ekibini Pruva 34 projesinin jeneratör setlerini tedarik etmek ve jeneratör odası donanımsal tasarım desteği almak üzere tercih etti. Yedi adet P900E1 jeneratör seti, 6.300 kVA’lık bir gereksinimi karşılamak üzere sipariş edildi. Jeneratörlerin kurulumu, biri ikili diğeri beşli olmak üzere, iki ayrı senkronize grup halinde planlandı. Senkron paneller elektrik yükünü kontrol edebilecek şekilde ve uzaktan SCADA iletişiminin entegrasyonunu sağlamak üzere her biri için PLC donanımı ve HMI arayüzü ile donatıldı. 7 metre alan için 75 dBA’lık talebi olan jeneratör odasında ayrıca gerekli sismik önlemler alındı.

FG Wilson ekibi, yangın yönetmelikleri çerçevesinde jeneratör odasının kurulum tasarımını yapmanın yanı sıra senkronizasyon panelinin tasarımını da üstlendi. Ses izolasyonu, sismik izolatörler ve günlük yakıt sistemi için danışmanlık hizmeti sundu.

Pruva 34 projesinin İstanbul’da birim metrekarenin çok değerli olduğu arazi üzerinde yer alması sebebiyle, jeneratör setlerinin yerleşimi ve kurulumu minimum alanda olacak şekilde müşteriye özel tasarlandı.

Proje hakkında bilgi veren Doğa Madencilik Elektrik ve Otomasyon Yönetmeni Cemil MERAL: “FG Wilson ekibinin, işin ihtiyaçlarını doğru kavraması ve hızlı bilgi aktarımı sayesinde işimiz zamanında tamamlanmış olacak. Müşterilerimiz, FG Wilson performans ve kalitesini tecrübe etme fırsatını yakalayacak. Bir kez daha FG Wilson Türkiye ile çalışmaktan ve yeniden bir projemizde FG Wilson jeneratör setlerinin kurulumunu yaptırmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.