Basın Odası / FG Wilson, Skyland İstanbul ile göklere erişiyor

FG Wilson, Skyland İstanbul ile göklere erişiyor

(23.01.2017) Sismik Sertifika, özellikle kentsel alanlardaki
büyük bina ya da tesislerde kurulan jeneratör setleri
için temel bir gereklilik haline geliyor. FG Wilson Türkiye,
2016 yılında Türkiye’deki en büyük ikinci inşaat projesi
olan Skyland İstanbul‘da 19 x 1700 kVA ve 2 x 800 kVA
jeneratör setlerinin kurulumuna ilişkin projenin bir parçası
olarak tam uyumlu IBC Sismik Sertifikası aldı.İçinde yaklaşık
300 metre yüksekliğinde iki kule, büyük bir ofis
kompleksi, tematik alışveriş merkezi, rezidans ve
otel bulunan bir karma yaşam projesi olan
Skyland İstanbul ayrıca Avrupa’nın en yüksek
7. binası…2016 Temmuz ayında yapılan testler, ABD dışında
bu ölçekteki makinelerin yerleştirilebileceği tek
sarsıntı testi tesisinin bulunduğu Roma’da gerçekleşti.
Yapılan testleri başarıyla geçen FG Wilson P1700 ve
P800 jeneratör setleri IEC 60068-3-3 standartlarında
uyumlu olacak şekilde IBC Sismik Sertifikası ile
belgelendirildi.
Skyland - FG Wilson - Jeneratör

Testler nasıl gerçekleiyor?

30 saniyelik sismik sarsıntı canlandırma testinin ardından jeneratör setlerinin çalışmaya başlaması ve normal fonksiyon göstermesi gerekiyor. Sismik testin ardından güvenilirlik ve performansı kanıtlamak amacıyla, jeneratör setleri FG Wilson‘ın Larne’de bulunan Mühendislik Mükemmeliyet Merkezi tesisine geri gönderildi. Mükemmeliyet Merkezi, 26 milyon $’lık yatırımla inşa edilen, Avrupa’nın en büyük test ve geliştirme tesisidir.

Proje gereksinimleri içerisinde daha büyük jeneratör setleri için sismik özellikler içeren ses yalıtımlı konteynır tipi muhafazalar, senkronizasyon sistemi, Scada ve enerji yönetim sistemi, yakıt otomasyon sistemi ve kritik susturucu bulunuyor. Güçlendirilmiş ana şasiler ve kontrol paneli sehpaları ile sismik titreşim azaltıcı montaj jeneratör setleri için özel olarak tasarlandı.

FG Wilson‘ın ilk kez büyük jeneratör setleri için IBC Sismik Sertifikası almasının yanı sıra bu sertifika Perkins 4000 serisi motorlu bir jeneratör setinin de ilk kez aldığı tam uyumlu IBC Sismik Sertifikası’dır. FG Wilson Türkiye ve Bölge CEO’su Köksal Er: “FG Wilson Türkiye olarak bölgemizdeki kentsel dönüşüm trendlerini ve yeni projeleri yakından takip ediyoruz. Bölgede ve özellikle İstanbul’da en önemli projelerin çözüm ortağıyız. Skyland, megapol İstanbul’un en ayrıcalıklı ekseninde yer alan bir Eroğlu Gayrimenkul projesidir ve mimarı tasarımı dünyaca ünlü Broadway Malyan’a aittir. Alışveriş merkezi, 300 metrelik kuleleri, 5 yıldızlı oteli, rezidans ve ofisleriyle Skyland bizim için heyecan verici bir proje. Yalnızca en iyi malzemelerin kullanıldığı bu dev projenin kesintisiz enerji ve konforunu temin etmekten memnuniyet duymuyoruz, bunun yanı sıra Skyland projesiyle bu yükselen bölgeye adım atmaktan dolayı mutluyuz.” dedi.

FG Wilson Genel Müdürü Ann Brown: “FG Wilson Türkiye’nin aldığı IBC Sismik Sertifikası’nın jeneratör setlerine özel tasarlanan kalite ve dayanıklılık bakımından FG Wilson‘ın sağladığı harikulade bir destek olduğunu düşünüyoruz. FG Wilson Türkiye‘nin bu tür zorlu projelerde ürünlerimizle gerçekleştirdiği başarılı katılımdan ötürü memnuniyet duyuyoruz.” dedi.