Küresel tesisler

DÜNYA ÇAPINDA ÜRETİM TESİSLERİ

FG Wilson üretim tesisleri dünyanın önde gelen üretim tesisleri arasındadır. FG Wilson’un modern tesislerinde ileri akustik araştırma ve jeneratör test imkanını sağlayan ve Avrupa’nın en büyük yarı anekoik (yansımasız) odasına sahip olan Akustik merkezi yer almaktadır. Kuzey İrlanda’daki FG Wilson şirket merkezinde 15,400 m²’lik üretim alanı Özel Proje Çözümlerine tahsis edilmiştir.

FG Wilson üretim süreçleri egzost susturucusu tasarımı, gürültü seviyesinin azaltılmasına yönelik çözümler, kumanda sistemleri ve boyama gibi firma bünyesindeki tasarım ve üretim metodlarını ihtiva etmektedir.

Ürün Onaylama

Tüm yeni Özel proje çözümü ürünleri müşteri şartnameleri ve mevzuat gereksinimlerine uygunlukları açısından kapsamlı prototip testlerine tabi tutulmaktadır. Ürün onaylama testlerine yük alma, soğutma, titreşim, gürültü ve su direnci testleri dahildir

Uygunluk Testleri

Kabinli veya kabinsiz jeneratörlerin 12 mW’a kadar rezistiv yük ve 3 mVA’ya kadar endüktif yük ile uygunluk testi imkanı sunulmaktadır. 13.8 kV’da 5mVA’ya kadar Yüksek Gerilim testi yapılmaktadır. Ayrıca saha koşulları simüle edilerek ilgili ekipmanlarıyla birlikte çoklu ünitelerin ‘dizi halinde test’leri de gerçekleştirilmektedir. Bunların dışında isteğe bağlı olarak soğutma sistemi performansı, kumanda sistemi, titreşim, ses ve yakıt tüketimi kontrolleri de yapılmaktadır.

Kabinsiz jeneratörler için test imkanları

  • 2000 kW’a kadar olan jeneratörler için 10 adet Alçak Gerilim test hücresi
  • 13.8 kV’a kadar 3 adet Yüksek Gerilim test hücresi
  • Doğal gazlı üniteler için 10 adet test hücresi

Yüksek Gerilim test imkanları

Herbiri 2500 kVA’lık 2 adet çok kademeli trafo ile 4.4 kV, 6.6 kV, 11 kV, 13.8 kV yükleme imkanı
Yüksek Gerilim şalt donanımı- 3 jeneratör-kesici, 1 besleme olmak üzere 4 şalter
3 adet test hücresi, 1 adet dahili konteyner test hücresi bağlantı noktaları
Soğutma Sistemi test imkanları:

  • 3.4 mW kapasiteli soğutma kulesi
  • Herbiri 1600 kW’lık 3 adet uzağa monteli radyatör
  • Radyatörlü ünitelerin bağlanabilmesi için pompa ve borulama alt yapısı