Basın Odası / 3. Boğaz Köprüsünün kesintisiz enerjisi FG Wilson jeneratörlerine emanet

3. Boğaz Köprüsünün kesintisiz enerjisi FG Wilson jeneratörlerine emanet

Yavuz Sultan Selim Köprüsünde Kıtalararası Enerji İhtiyacı FG Wilson Türkiye’den

(15.08.2016) İstanbul Boğazı’na yapılan dev yatırımla inşa edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün enerji ihtiyacını FG Wilson jeneratörleri sağlayacak. Tüm dünyadaki asma köprüler arasında en geniş, en yüksek kuleye sahip ve üzerinde raylı sistem olan köprüler arasında dünyanın en uzun asma köprüsü olan 3. Boğaz Köprüsü’nün enerji ihtiyacına FG Wilson Türkiye ekibi can verecek.

Teknik Bilgi:

Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan dev yatırımda 4 adet jeneratör bulunuyor ve toplam kurulu jeneratör gücü 2500 kVA.

BMS sistemi ile haberleşen FG Wilson jeneratörleri köprünün hem Avrupa hem Anadolu yakası ayaklarında yer alıyor.

FG Wilson jeneratörleri,

 

  • Kule ve yol aydınlatmaları
  • Kule asansörleri
  • Servis pompaları
  • Nem alma üniteleri
  • Mimari aydınlatmalar gibi köprünün işlemesi için enerji gereksinimi olan her noktaya kesintisiz enerji sağlayacak.

 

1966’dan beri Avrupa’nın en büyük, dünyanın da önde gelen markası FG Wilson Jeneratör Sistemleri özellikle global ve büyük yatırımlarda tercih ediliyor. FG Wilson marka jeneratör sistemleri kadar FG Wilson Türkiye ekibinin satış öncesi ve satış sonrası müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibi de jeneratör sistemlerinin kesintisiz çalışmasını temin ediyor.

  1. Boğaz Köprüsü’ne verilen jeneratör sistemleri ile örneğin:
  • 30.000 m2’lik bir AVM
  • 5 yıldızlı iki otel
  • 300 yataklı bir hastaneye kesintisiz enerji sağlayabilir.

KITALARARASI KESİNTİSİZ ENERJİ

FG Wilson Türkiye ve Bölge CEO’su Köksal Er: “Türkiye’nin son dönemlerdeki en büyük yatırımlarından biri olan Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, kıtalararası hayatın sürekliliğine katkı sağlayacak. Böyle bir projede enerji ihtiyacının sorunsuz ve kesintisiz sağlanması ulaşımın konforu için hayati öneme sahiptir. Kuzey İrlanda – Belfast’taki Mükemmeliyet Merkezimizde test ettiğimiz, global standarttaki jeneratör sistemlerimizle Yavuz Sultan Selim Köprüsünde hayatın kıtalar arasında kesintisiz işlemesini FG Wilson jeneratörleriyle sağlamaktan gurur duyuyoruz. Markamız, Yavuz Sultan Selim Köprüsünün enerji ihtiyacının kesintisiz temininin garantisidir.” dedi.